تبلیغات
روانشناسان بالینی - اطلاعاتی در مورد بیماری پارکینسون...

روانشناسان بالینی

دانش بدون تكامل اخلاقی خطرناک و نابود كننده است...در بیماری پاركینسون،دستگاه های عصبی مركزی درگیر می شود وبا پیشرفت بیماری،حركاتی مانند راه رفتن دچار اختلال می شود.احتمال بروز این بیماری در هر نژادی امكان پذیر بوده .با افزایش سن احتمال ابتلا بیشتر می شود.این بیماری یك بیماری فیزیكی درمغز است كه علت بروز ان هنوز كاملا مشخص نیست.

علایم شایع بیماری:

  • 1- لرزش
  • 2- سفتی پاها ودست ها
  • 3- كندی حركات
  • 4- ارام صحبت كردن
  • 5- پوست چرب
  • 6- عدم توانایی در بلند شدن
  • 7- اختلال در وضعیت طبیعی بدن
  • 8- بریده بریده صحبت كردن وخیره شدن بدن در صورت پیشرفت بیماری


گاهی اوقات این بیماری با بیماری هایی از جمله سكته مغزی،بیماری الزایمر،ام اس و تومور اشتباه گرفته میشود. هیچ آزمایش خاصی وجود ندارد كه بتوان به وسیله آن به این بیماری پی برد.تشخیص معمولا براساس شرح حال بیمار و علایم صورت میگیرد. هدف از درمان،از بین بردن مشكلات بیمار و تسكین اوست. در واقع داروهای موجود با جایگزین كردن مواد شیمیایی ضروری در مغز مانند دوپامین موجب می گردند كه علایم بیماری تسكین یابد.به هرحال درمان دارویی در هر فرد باید بر اساس نیازهای او صورت گیرد.درصورتی كه تغییر در میزان یا نوع دارو در بهبودی فرد تاثیر نداشته باشد و یا داروها موجب بروز عوارض در بیمار گردند پزشك جراحی را لازم می داند.

اضطراب و افسردگی ازجمله مشكلاتی هستند كه افراد مبتلا به این بیماری با آن مواجه می شوند كه به دلیل عدم توانایی فرد ،بروز می كند.در واقع فرد در مورد حضور درجامعه به علت عدم توانایی دچار تردیدی شده و خجالت می كشد و در نتیجه احساس ناامیدی میكند.

اگر به این بیماری مبتلا شده اید به خدا توكل كنید و هرگز تصور نكنید كه از این پس روز به روز ناتوان تر می شوید و از زندگی باز می مانید امروزه خوشبختانه كشفیات زیادی در مورد این بیماری شده است. انجام تمرینات ورزشی مناسب برای بیماران اهمیت زیادی دارد چرا كه از سفتی عضلات می كاهد و در نتیجه وضعیت بدنی بیمار بهتر می شود. گفتنی است متخصصان گفتار درمانی نیز در اصلاح صحبت كردن این بیماران بسیار كمك كننده اند.طبقه بندی: روانشناسی،

[ یکشنبه 15 آبان 1390 ] [ 09:48 ب.ظ ] [ احد عبدالمحمدی ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه